Néhány alapszabály, ami eszembe jut:
1. mindig el kell gondolkozni azon, ha pl. azt mondják, hogy "a Google szereti, ha H1-ben vannak a fontos kulcsszavak", akkor az miért van? Azért, mert úgy általban ha arra használják a H1-et, meg a H2-t, stb., akkor ennek az elemnek az adott weblap témáját egy-két kifejezéssel összefoglaló kivonata jelenik meg, tehát gyakorlatilag a legrelevánsabb kulcsszavak.
2. a Google-nél sem hülyék ülnek, és nyilván, amikor pl. kitalálták, hogy a H1-ben szereplő kulcsszavak nagyobb súlyt kapnak, akkor gondoltak arra is, hogy ezzel a szabállyal jól vissza is lehet élni, és tettek is ennek kiküszöbölésére. Ezalatt nem feltétlenül azt kell érteni, hogy kíméletlenül büntetnek, egyszerűen csak ha túlzásba esel, akkor nem tudsz jó eredményt elérni: pl. limitált, hogy a weblapon található H1 elemek összessége között mennyi "pontot" osztanaki ki, és ha száz H1 elem van az oldalon, akkor ez a fix "pontszám" úgy oszlik el, hogy egy kulsszóra alig jut több "pontszám", mintha a P elemben lenne
3. A fentiek is érzékletesen szemléltetik azt, hogy miért nem szabad sosem túlzásokba esni: általánosságban elmondható, hogyha minél több van valamiből, akkor az egyes elemek önmagukban egyre kevésbé lesznek fontosak, és a weboldalad strukturálására is igaz az aranyszabály, hogy súlyozz, és döntsd el, mi a fontos és mi nem.
--
forwarded from http://webni.innen.hu/Fejezetc_c3_admek#msg20070511045843-0400@webni.innen.hu